Korona: a keresztény királyság jelképe

A korona a keresztény királyság jelképe, a keresztény királyság létrehozása pedig a nyugati világ felé vezető út alapköve, ígyhát nem is volt kérdés.
Koppány legyőzése után a korona megszerzése lett az elsődleges célom.
A kedvező külpolitikai helyzet hatalmas segítséget jelentett ennek elérésében. Ugyanis a pápával barátságos viszonyt ápoltunk, emellett Bizánccal is meg volt a megbékélés lehetősége, Édesapám külpolitikájának köszönhetően pedig a német-római császártól való függetlenségünket is biztosítottuk.
Emellett természetesen a Szent Adalbert, Radla Sebestyén, illetve Asztrik Anasztáz által vezetett odaadó térítő munka is merőben hozzájárult a korona megszerzéséhez. Mi több, a pápa áldásának felemelő örömhírét is Aszrtik Anasztáz hozta el Magyarországra, a pápa által küldött királyi felségjelvények kíséretében.

Ünnepélyes koronázásomra 1000 és 1001 fordulóján, éppen 1000. december 25-én került sor a mainzi szertartásrend szerint. Ennek értelmében a koronával egyházi hatalom birtokába is jutottam, pappá szenteltek,
s a pápától kapott apostoli hatalmam értelmében szabad kezűleg kezdhettem hozzá a magyar egyház kialakításához, illetve belátásom szerint szorgalmazhattam a további térítő tevékenységeket.
A korona azonban önmagában nem jelentett egyet a teljes ország feletti tényleges hatalommal. Koppány legyőzése után további két főúr, az erdélyi Gyula, illetve a Maros és az Al-Duna vidékét uraló Ajtony ellenállását is meg kellett törnöm. Előbbivel nem volt nehéz dolgom, ő ugyanis 1003-ban hadseregem személyes vezetésemmel történő felvonultatásának hírére harc nélkül megadta magát, Ajtonyt azonban 1008-ban fegyveres erők bevetésével kellett legyőznöm.

A főúri ellenállás leverésével párhuzamosan nyomban nekiláttam legégetőbb és legsúlyosabb királyi teendőm ellátásához: hozzáfogtam az államszervezéshez.
Nem csak hallanál róla, de szívesen meg is tekintenéd koronázásomat? Tekintsd meg az alábbi ezzel kapcsolatos videót!
Forrás: YouTube, István a király rockopera